KONST / Litografier / Färglitografi 11183271
nr 1118 3271
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), 155/360, signerad, motivet: 46x55
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:12:54
100 kr
500 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.200 kr